Казкове місце в казковому місті
+38 (032) 242 22 00
(цілодобово)
 
Древнє місто – хранитель стародавніх легенд

Про Львів

              Перша письмова згадка про Львів датується 1256 роком. Засновником міста вважають Данила Романовича, князя Галичини й Волині, а назва міста походить від імені його сина Лева. Проте археологи стверджують, що поселення на цьому місці існували ще у V столітті. Зручне розташування на перехресті торгових шляхів сприяло швидкому економічному розвитку міста. Львів став важливим торговим, політичним та економічним центром. У XIV столітті Львів завойовує польський король Казимир III. На кілька століть Галичина потрапляє під владу Польщі. У 1356 р. Львів отримує Магдебурзьке право (право на міське самоврядування). Розвиваються ремесла, створюються цехи.

XVI-XVII століття – період найбільшого розвитку міста та усього регіону. Купці з усіх куточків світу з'їжджаються до Львова, аби торгувати своїм крамом. Львів стає справді космополітичним: крім українців та поляків тут живуть німці, євреї, вірмени, молдавани, татари, караїми, серби. Заможні міщани та шляхта зводять для себе розкішні будинки, не шкодують грошей і на будівництво релігійних споруд, з'являються численні храми та монастирі. У 1661 на базі Єзуїтського колегіуму створюється Львівський Університет – найстаріший в Україні.

Після першого розподілу Польщі у 1772 році Галичина входить до складу Австрії (згодом Австро-Угорської Імперії). На той час це одна з найвідсталіших її провінцій. За розпорядженням нової влади зносяться старі міські укріплення, скасовують численні чернечі ордени. Інтенсивний розвиток промисловості припадає на другу половину XIX століття. Відкрито родовища нафти у Бориславі, прокладено залізницю, трамвайну колію, запроваджено газове, а згодом електричне освітлення міста. Розбудовуються нові квартали, з'являються театри, дорогі готелі, банки, громадські установи.

У 1870 році Галичина стає автономією. Кінець ХІХ століття – це також період національного піднесення серед галицьких українців. Львів стає центром національного відродження. Тут жили й працювали видатні політичні та культурні діячі. Після Першої світової війни Австро-Угорська Імперія розпалася. Країни, що входили до її складу, здобули незалежність. 1 листопада 1918 року у Львові проголошено Західно-Українську Народну Республіку (ЗУНР). Але новостворена держава проіснувала всього кілька місяців – після кривавої українсько-польської війни Галичина знову на 20 років опиняється під владою Польщі. Цей період був особливо важким для українського населення. У 1939 згідно з Пактом Молотова-Ріббентропа Західна Україна входить до складу СРСР. Прихід Радянських військ до Львова повів за собою жорстокі репресії місцевого населення, заслання в Сибір, страти. Але в 1941 радянські війська змушені були відступити під тиском німецьких загонів.

1941-1944 – роки фашистської окупації. В роки Другої Світової війни загони українських патріотів були змушені вести нерівну боротьбу як проти фашистів, так і проти комуністів. Підпільна боротьба на Західній Україні тривала до п'ятдесятих років, а в 1944 році Львів увійшов до складу УРСР. Та навіть за часів радянського панування місто зуміло значною мірою зберегти свою національну ідентичність. Наприкінці 80-х років Львів відіграв провідну роль в боротьбі за незалежність і демократію. 24 серпня 1991 року – день, коли Верховна Рада України прийняла Декларацію про Незалежність, став початком нової епохи в історії держави і початком великих змін для Львова. Ласкаво просимо до нашого міста!


© 2002–2013 «Club Split Lviv». Всі права захищені.
Використання матеріалів Split.lviv.ua дозволяється за умови посилання
(для інтернет-видань — відкритого гіперпосилання) на Split.lviv.ua.